Zachowanie to najważniejszy po ubiorze, a więc pierwszym wrażeniu, element kształtujący wizerunek profesjonalnej Bizneswoman. Zatem zachowanie profesjonalnej Bizneswoman powinno być bardzo profesjonalne.

Po pierwsze należy pamiętać, iż każdego klienta należy odpowiednio przywitać, w razie potrzeby udzielić mu odpowiedzi na pytania, a wszystko z cierpliwością i uśmiechem na ustach. Należy także wiedzieć, kiedy powinno się wstać zza biurka, można w ten sposób okazać szacunek ważnemu klientowi lub gościowi, który przychodzi na spotkanie.

Przede wszystkim należy pamiętać, by nie zbywać klienta – nawet jeśli jesteś bardzo zajęta, nie możesz być nieuprzejma wobec gościa, nie może okazać swojej irytacji jego przyjściem. Można ewentualnie przeprosić klienta i poprosić go o wyrozumiałość i chwilę oczekiwania.

Ponadto należy pamiętać, iż nasze zachowanie może mieć ogromny wpływ na postrzeganie przez klienta całej firmy, dlatego tak ważne jest, aby w każdej sytuacji zachowywać się profesjonalnie i uprzejmie.

A czy Wy zawsze panujecie na emocjami? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze