Na wizerunek Bizneswoman składa się wiele czynników. Nasz wygląd, mowa ciała, sylwetka, mimika, a także sposób komunikowania się mają wpływ na to jak jesteśmy postrzegane. Strój stanowi nieodłączny element, za pośrednictwem którego przekazujemy informacje o sobie innym ludziom. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest kolor naszego ubrania i jaki ma wpływ na nasze relacje z otoczeniem. Każdy z kolorów budzi bowiem inne emocje.

Kolor czarny – budzi respekt, onieśmiela, jest elegancki, solidny, może być pomocny w kontaktach z trudnym klientem. Osoby lubujące się w kolorze czarnym są zdecydowane, niezależne, doskonale wiedzą czego chcą. To osoby z silnym charakterem, którymi jest bardzo trudno manipulować. Ponad to są to osoby zdyscyplinowane, o bardzo dobrej organizacji czasu pracy. Często podchodzą do innych ludzi z dystansem, a przede wszystkim do nowo poznanych osób.

Biel – to przede wszystkim czystość duchowa i fizyczna, a także spokój i opanowanie. Osoby noszące kolor biały potrzebują uznania i zrozumienia przez inne osoby. Nie chcą być w centrum zainteresowania, chcą być natomiast darzone należytym szacunkiem. Często są to osoby o niskiej samoocenie.

Kolor szary – najbardziej neutralny wśród kolorów, wywołuje szacunek, wybierany przez osoby z wysokim poziomem inteligencji. Kolor szary noszą przeważnie osoby zamknięte w sobie.

Kolor brzoskwiniowy – kojarzy się z ciepłem i gościnnością. Kolor ten mówi nam o osobach z dużymi kompetencjami organizacyjnymi, potrafiącymi dobrze zarządzać zasobami ludzkimi. Osoby charakteryzujące się kolorem pomarańczowym są kompetentne, a zarazem odpowiedzialne. Nie znoszą bałaganu, chcą, by zawsze ich otoczenie, było wysprzątane i czyste. Tylko wtedy potrafią poprawnie funkcjonować.

Kolor zielony – najczęściej noszony przez kobiety interesu. Dobrze działa na otoczenie i kontakty międzyludzkie. Osoby w kolorze zielonym są życzliwie, pomocne, zarazem skromne. Osoby te są sympatyczne, cenią sobie spokój, lubią sporadycznie samemu z sobą pobyć na osobności. Mają swoje cele do których dążą, lecz nie kosztem drugiego człowieka. Często posiadają bezcenną intuicje. Warto również zaznaczyć, iż mają poczucie własnej wartości.

Granat – budzi szacunek, uznanie i respekt. Kojarzony jest z bogactwem i poczuciem godności. Osoby utożsamiające się z tą barwą są mądre, a zarazem kulturalne, znają zasady Savoir Vivre. Osoby te są bardzo wymagające w życiu zawodowym, co bardzo często sprawia, iż  zasiadają na wysokich stanowiskach. Ludzi tych charakteryzuje samodzielność, a zarazem podwyższona skłonność do ryzyka. Liczą wyłącznie na własne siły. Potrafią się dobrze zaprezentować, wzbudzają duże zaufanie.

Błękit – jest wyrazem przestrzeni, spokoju i łagodności. Osoby, które upodobały sobie ten kolor to osoby twórcze, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ludzie Ci są optymistami, którzy przez własną pracą i zawziętość osiągną swój zamierzony cel. Mają umysły typowo analityczne, co w dużym stopniu pomaga przy analizowaniu spółek notowanych na giełdzie.

Brąz – jest kolorem ciepłym, ułatwiającym współpracę międzyludzką. Osoby charakteryzujące się kolorem brązowym są nad wymiar skromne, nie szukają poklasku i nie stawiają siebie na piedestale, ludzie naturalni, nie udający kogoś, kim tak naprawdę nie są. Osoby te są dokładne, dlatego też każda praca musi być przez nich wykonana w należyty sposób. Kochają naturę, rośliny i zwierzęta.

Fiolet – to kolor sztuczny i tani, lepiej go unikać. Ludzie wybierający kolor fioletowy często bujają w obłokach. Charakteryzują się dobrą intuicją. Wierzą bardziej sobie, aniżeli innym osobom.

A jakie Wy kolory wybieracie do pracy? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze