Manicure to zabieg upiększający paznokcie, pielęgnujący je, a także poprawiający kondycję skóry rąk. Manicure do pracy powinien być schludny, paznokcie powinny być krótko obcięte, a kolor ich lakieru raczej stonowany. Zdecydowanie powinnyście zrezygnować z długich, bogato zdobionych paznokci, które bardziej pasują na karnawałową imprezę niż do biura.

Jeśli same nie posiadacie umiejętności pozwalających Wam na przygotowanie pięknych i zadbanych dłoni możecie skorzystać z usług profesjonalistek. W salonach kosmetycznych znajdziemy najróżniejsze zabiegi manicure, z których najpopularniejsze to:

  • manicure klasyczny – polega on na nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom, a następnie wyrównaniu wszelkich nierówności oraz pomalowaniu paznokci na jednolity kolor. Tego rodzaju manicure jest szczególnie polecany do pracy, gdyż pozwala cieszyć się pięknie zadbanymi i pomalowanymi paznokciami.
  • japoński manicure – to zabieg, który polega na wypolerowaniu paznokcie specjalną pastą i utrwaleniu ją talkiem. Po tym zabiegu paznokcie są niezwykle błyszczące, a efekt utrzymuje się ok. 2 tygodni. Polecany szczególne dla osób, które cenią sobie naturalny i zdrowy wygląd płytki paznokci.
  • french manicure – najlepiej nadaje się na co dzień i do pracy. Jest on bardzo delikatny i daje paznokciom elegancki oraz wyrafinowany wygląd. Ten manicure jest bardzo klasyczny i właściwie nigdy nie wyjdzie z mody. Jest najczęściej wybierany przez kobiety mający kontakt z klientem.

A Wy jaki manicure preferujecie do pracy? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze