W dzisiejszych czasach kobiety mają nieograniczone możliwości dotyczące wyboru biżuterii. Oczywiście nie każda biżuteria pasuje do każdego stroju, jak również inna biżuteria przeznaczona jest na wieczór, a zupełnie inna na dzień. Bizneswoman nie powinna również wyglądać jak choinka obwieszona świecącymi ozdobami. Biżuteria do pracy powinna delikatnie podkreślić naszą kobiecość, ale jej nie uwypuklać.

Biżuteria dzienna powinna być elegancka i skromna zarazem, klasyczna oraz najwyższej jakości. Powinna być dopasowana do stroju i pozostałych dodatków, być dyskretna i nie przeszkadzać w pracy oraz nie zwracać uwagi innych na te partie ciała kobiety, które mogą powodować skojarzenia erotyczne, a także maskować mankamenty urody. Biżuteria powinna być w niewielkiej ilości, najczęściej zaleca się jedną ozdobę: pierścionek lub bransoletkę, broszkę, naszyjnik lub kolczyki. Niekiedy dopuszcza się dwie ozdoby, np. kolczyki i naszyjnik. W takim przypadku ozdoby te powinny ściśle z sobą harmonizować pod każdym względem.

Biżuteria na wieczór nie powinna być zbyt strojna i bogato zdobiona. Pani Manager w dalszym ciągu ma być przecież poważną osobą, która przede wszystkim reprezentuje firmę. Wyklucza się tu zatem wszystkie takie elementy ubioru, które mogłyby być frywolne czy kokieteryjne. Nadal biżuteria powinna być skromna, ale dopuszcza się ją w większych ilościach. Zaleca się w dalszym ciągu metale białe, ale dopuszcza się również żółte złoto byle nie było go za dużo. Biżuterię wieczorną różnią od dziennej przede wszystkim kamienie. Powinny to być brylanty, w ostateczności imitujące je z dużym powodzeniem cyrkonie.

Jeśli pracujesz w korporacji, biżuterię dobieraj starannie. Najlepiej stawiać na punktowe ozdoby, np. drobne kolczyki w uszach, skromne zawieszki na łańcuszku czy cienkie bransoletki. W biznesie króluje srebro, ze złotem lepiej uważaj.

Zasady savoir vivre dotyczące biżuterii w skrócie:

  • biżuteria do biura powinna być skromna, nie rzucająca się w oczy i dopasowana do ubioru,
  • powinna być zrobiona z białych metali (białe złoto, srebro i platyna) lub z pereł,
  • ozdoby powinny zawierać jak najmniej elementów,
  • biżuteria nie powinna wydawać dźwięków (np. długie kolczyki stukające o słuchawkę telefonu),
  • biżuteria nie powinna zwracać uwagi na elementy kobiecego ciała (np. długi łańcuszek wpadający między obfite piersi),
  • kamienie powinny być jasne i raczej skromne,
  • biżuteria nie powinna przyciągać wzroku innych osób na te partie ciała, które wyglądają mniej estetycznie,
  • zaleca się jedną lub dwie ozdoby jednocześnie.

A Wy jaką biżuterię wybieracie do pracy? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze