Co zrobić, aby nie dać się zwariować w pracy? Jak sprawić, aby sprawy dnia codziennego nie przytłoczyły Cię do reszty? Jak najefektywniej wykorzystać swój czas? Jest na to kilka sposobów, trzeba jednak zacząć od zmiany swoich codziennych przyzwyczajeń. To jeden z podstawowych warunków, który pozwoli Ci wprowadzić nowy sposób działania, dzięki czemu oszczędzisz swój czas i nerwy.

Oto 10 sposobów, które pomogą Ci pracować mądrzej, a nie ciężej:

  1. Na początek zastanów się co jest w danym dniu najważniejsze do zrobienia, spisz wszystkie zadania na kartce i po kolei zacznij je wykonywać, wykreślając jedna po drugiej sprawy załatwione.
  2. Działaj zgodnie z zasadą „zrób to od razu”. Nie odkładaj skomplikowanych lub mało przyjemnych spraw na później. Pamiętaj, że im dłużej będą czekać na wykonanie, tym trudniej będzie Ci się za nie zabrać.
  3. Segreguj na bieżąco e-maile, kasuj i przenoś je od razu do odpowiednich folderów.
  4. Zrób porządek na biurku, aby nie tracić czasu na szukanie niezbędnych rzeczy.
  5. Posegreguj dokumenty i trzymaj w nich porządek. Pozbądź się zbędnych papierów z teczek lub segregatorów.
  6. Zrób porządek na pulpicie, stwórz foldery, katalogi i pliki, które będziesz przechowywać, aby łatwiej je było odnaleźć, kiedy będą Ci na prawdę potrzebne.
  7. Wyłącz komunikatory, które rozpraszają Twoją uwagę podczas pracy. Skup się na sprawach naprawdę ważnych.
  8. Zaplanuj dokładnie czas, kiedy będziesz odpowiadała na przychodzące wiadomości. Dzięki temu nie będziesz rozpraszać się w pracy przy każdym nadesłanym e-mailu.
  9. Oszczędzaj czas innych, nadawaj wiadomościom precyzyjne tytuły i nie zaznaczaj, jeżeli nie ma takiej konieczności, opcji „do wiadomości”, aby nie spamować innych.
  10. Ustal 1 godzinę w ciągu dnia kiedy nie odbierasz telefonów, nie odpisujesz na e-maile, ale poświęcasz ten czas tylko i wyłącznie na pracę. Jedna efektywnie wykorzystana godzina pozwoli Ci na załatwienie spraw, na które nie masz czasu podczas gonitwy dnia codziennego.

Oto przykłady działań, które warto stosować, aby lepiej zorganizować swój czas w pracy i nie tracić energii na zbędne czynności. Zacznij już dziś i zobacz o ile łatwiejsza i przyjemniejsza może być Twoja praca. 

Co o tym sądzicie? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze