Czy wiecie, że zmieniając fryzurę możecie zrobić coś dobrego dla innych? Jedyne co należy zrobić to przekazać obcięte włosy fundacji Rak’n’Roll w ramach akcji Oddaj Włos. Twoje włosy zostaną następnie przekazane kobietom walczącym z nowotworem. By pomóc, wystarczy połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się do fryzjera, gdzie zmieniając wygląd oraz ścinając włosy, następnie przekażemy je dobrowolnie na rzecz fundacji. Gotowe peruki z naturalnych włosów trafiają do kobiet, które w wyniku chemioterapii straciły swoje włosy. Akcja jest reakcją fundacji na niestety tylko częściową refundację peruk z naturalnych włosów przez NFZ, które są przy tym ekstremalnie drogie. Niestety nie każdą chorą stać aby do nich dopłacać.

Możecie być pewne, że wywołanie lepszego samopoczucia u chorych na nowotwór poprzez oddanie włosów, jest bezcenne. Tak jak każda pacjentka potrzebująca peruki ma swoją historię, tak i za każdym centymetrem przesłanych włosów kryje się historia darczyńcy. Ja zapuszczałam swoje włosy, aby móc się cieszyć piękną fryzurą na własnym ślubie, po którym zdecydowałam się ściąć pieczołowicie zapuszczane włosy i przekazać potrzebującym kobietom. To wspaniałe uczucie, że tak prostym gestem, można pomoć.

Trzeba jedynie pamiętać o spełnieniu kilku warunków. Przede wszystkim minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Pamiętajcie, aby przed ścięciem dokładnie umyć włosy oraz nie nakładać na nie odżywki. Następnie dzielimy włosy na pasma i pleciemy z nich warkoczyki, które ucinamy ok. 2 cm powyżej utrzymującej je gumki recepturki. Ścięte i wysuszone warkocze zawijamy w papier i wysyłamy na adres fundacji z dopiskiem „akcja DAJ WŁOS”.

A czy Wy odważyłybyście się na taki krok? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze