Jaki jest skuteczny sposób na zachowanie młodego i pięknego wyglądu? Botoks? Nic bardziej mylnego! To nic innego jak joga twarzy. Czy wiesz, że dzięki odpowiednim ćwiczeniom możesz skutecznie pozbyć się lwiej zmarszczki na czole, opadających kącików ust, wygładzić kurze łapki oraz uelastycznić okolice szyi? Wystarczy tylko kilka minut dziennie, aby cieszyć się młodym wyglądem przez wiele lat, a ćwiczenia wykonywać można jadąc samochodem, pracując przed komputerem czy oglądając wieczorny film. Zapomnij o drogich kremach i zacznij ćwiczyć już dziś!

Mało kto wie, że pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można ćwiczyć, tak samo jak wszystkie inne mięśnie w naszym ciele. Od momenty gdy zaczynasz z nimi pracować zwiększają swoją objętość i napięcie, działając w ten sposób jak naturalny lifting. Rezultatów można spodziewać się już już po 2 – 3 tygodniach codziennych ćwiczeń.

Seria najważniejszych ćwiczeń, które sprawią, że spłycisz zmarszczki, uelastycznisz skórę twarzy oraz będziesz cieszyła się młodym wyglądem na długo:

  • LWIA ZMARSZCZKA – Przyłóż palec wskazujący do miejsca powstawania zmarszczki, następnie zmarszcz brwi. Palcem przytrzymuj skórę i nie dopuść do tego, by zmarszczka powstała. Ćwiczenie powtórz kilkukrotnie.
  • OPADAJĄCE POLICZKI – Nabierz powietrza w usta, a potem kilka razy przesuwaj je z jednego policzka do drugiego, mocno przy tym napinając mięśnie, następnie wypuść powietrze ustami, tak jakbyś nadmuchiwała balonik. Powtórz kilka razy.
  • WZMOCNIENIE UST – Ułóż usta w tzw. rybkę” i przytrzymaj tę pozycję ust przez 10-15 sekund i powtarzaj do czasu, aż poczujesz napięcie mięśni ust.
  •  OPADAJĄCE KĄCIKI UST – Wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u, przesadnie je przy tym akcentując. Powtórz kilka razy.
  • OKOLICE OCZU – Zamykaj i otwieraj oczy bardzo szybko (rób to tak, jakby raziło Cię słońce) przez około 30 sekund. Zrób 10 sekund przerwy, zamknij na ten czas oczy. Ćwiczenie powtórz kilkukrotnie.
  • WYGŁADZENIE SZYI – Usiądź prosto i odchyl głowę do tyłu. Ustami staraj się sięgnąć sufitu. Ćwiczenie powtórz kilkukrotnie po krótkiej przerwie.

Tyle o ćwiczeniach, ale to jeszcze nie koniec informacji na temat jak zachować młody wygląd naszej twarzy. Warto w tym miejscy dodać, jak duże znaczenie dla młodego wyglądu ma sen. Okazuje się, że porządny odpoczynek między 24 a 6 rano działa jak najlepszy kosmetyk. Pamiętaj, że efektów niewyspania nie zamaskuje żaden krem.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Jeśli nie masz czasu ćwiczyć, całuj się jak najwięcej każdego dnia. Jak bowiem dowodzą badania, pocałunek angażuje aż 32 mięśnie twarzy i żadne ćwiczenie nie jest w stanie uruchomić tylu mięśni na takim poziomie.

Życzę powodzenia i czekam na efekty 🙂

Co myślicie o jodze twarzy? Zapraszam do pozostawiania komentarzy.

Komentarze

komentarze