Kilka słów o fantastycznym sposobie na spędzanie czasu – bieganiu na orientację. Kto nie próbował, ten nie wie, jak wspaniałe emocje oraz pozytywne wrażenia niesie za sobą ta forma aktywności. Bieganie na orientację stanowi doskonałą propozycję dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z czymś więcej. Tym czymś jest umiejętność pokonania zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie, przy jednoczesnym odnalezieniu poszczególnych punktów kontrolnych. Bieg na orientację wiąże się z koniecznością szybkiej nawigacji w terenie połączoną z podejmowaniem właściwych decyzji oraz wyborem najlepszego wariantu dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych, co często decyduje o końcowym wyniku. Wniosek jest jeden: zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje najtrafniejsze decyzje w czasie biegu. Brzmi ciekawie?

Moja przygoda z bieganiem na orientację zaczęła się stosunkowo niedawno, natomiast jedno jest pewne, od pierwszego momentu pokochałam tą formę aktywności ruchowej. Bieganie na orientację daje nam sporo możliwości. Są to przede wszystkim integracja w grupie, rywalizacja oraz pozytywne emocje, które na długo zapadają w pamięci. Jest to dyscyplina, która męczy znacznie bardziej niż tradycyjne bieganie, daje również dużo więcej frajdy i pozytywnych emocji, które korzystnie wpływają na nasze nastawienie oraz pozostawiają niezapomniane wrażenia na długi czas. Najlepszym aspektem biegu na orientację jest rywalizacja, która motywuje nas do działania, bez względu na poziom zmęczenia.

Biegać na orientację może każdy, niezależnie od wieku i stopnia aktywności, albowiem dyscyplina ta nie wymaga od nas specjalnych umiejętności, ani przygotowania. Wystarczą tylko dobre chęci i czas, jest to rozrywka dla każdego, na orientację możemy więc biegać całymi rodzinami. Bez względu na wszystko ta aktywność daje nam mnóstwo frajdy oraz moc zabawy. Co najważniejsze jest to ruch na świeżym powietrzu, przy którym tracimy mnóstwo kalorii oraz dbamy o naszą dobrą kondycję i sylwetkę. Jeśli kiedykolwiek będziesz miała okazję spróbować, gorąco polecam, jest to niezapomniane przeżycie.

A jakie są Wasze doświadczenia? Zapraszam do pozostawiania komentarzy.

Komentarze

komentarze