Jeśli tak jak ja, żyjecie w ciągłym biegu, a znalezienie chwili na trening przychodzi bardzo ciężko, chcę Wam polecić wyśmienite ćwiczenie, które w krótkim czasie przyniesie zaskakujące efekty, a wykonywać je możecie w zaciszu domowym. Jest to znakomity sposób na wysmuklenie i ujędrnienie sylwetki oraz pozbycie się niechcianego brzuszka. O czym mowa? Skakanie na skakance to doskonała metoda na spalenie zbędnych kalorii, a wystarczy już 15 minut dziennie, aby spalić 200 kalorii i zobaczyć poprawę w wyglądzie swojego ciała. Podczas treningu ze skakanką angażujemy mięśnie łydek oraz mięśnie ud, szczególnie podatne na odkładanie się tłuszczyku i widoczny cellulit u kobiet. Ponadto pracują pośladki, brzuch, plecy, tricepsy, bicepsy, przedramiona oraz nadgarstki. Jednym słowem całe ciało.

Powszechnie wiadomo, że najważniejsze w treningu są odpowiednie przygotowanie (nie zapomnij o krótkiej rozgrzewce) i regularność. Najlepsze efekty uzyskasz skacząc codziennie. Na początek możesz zacząć ćwiczyć trzy razy w tygodniu, powoli zwiększając liczbę treningów. Możesz być pewna, że codzienne ćwiczenie przyniesie organizmowi wiele korzyści. Poprawi się nie tylko samopoczucie i kondycja, lecz także wygląd całego ciała.

Skakania na skakance to same zalety:

  • Trening ze skakanką pomaga w uzyskaniu płaskiego brzucha, dzięki ciągłemu napięciu przy stabilizacji tułowia.
  • Skoki na skakance poprawiają jędrność ramion, które wraz z wiekiem niestety flaczeją.
  • 15 minut skoków na skakance tak samo skutecznie ujędrnia ciało, co przebiegnięcie ok. 2,5 km.

Skoki na skakance potrafią solidnie zmęczyć. Na początku swojej przygody możesz odczuwać spore zmęczenie. Jak w przypadku każdego treningu kondycyjnego, budowanie formy wymaga czasu, dlatego liczbę minut spędzaną na skokach zwiększaj stopniowo. Zacznij od treningu przerywanego, skacz przez 3 minuty, a następnie przez minutę odpoczywaj, całość powtórz pięć razy. Kolejnym krokiem będzie skakanie przez 15 minut bez przerwy. Zobaczysz, że już po kilku dniach takiego treningu skakanie przyjdzie Ci dużo łatwiej, a rezultaty zapewnią przypływ motywacji do regularnego do ćwiczenia.

Co myślicie o takim treningu? Zapraszam do pozostawiania komentarzy.

Komentarze

komentarze