Nie ulega wątpliwości, że trening ze sztangą rzeźbi i buduje mięśnie, pomaga też pozbyć się zbędnych kilogramów oraz znienawidzonych boczków w zastraszającym czasie. Trening ze sztangą pozwala przede wszystkim na wszechstronne rozbudowanie tkanki mięśniowej przy jednoczesnym zmniejszaniu ilości tkanki tłuszczowej, na czym zależy nam najbardziej.

Wbrew powszechnej opinii nie jest on przeznaczony tylko i wyłącznie dla mężczyzn, z powodzeniem mogą go wykonywać również kobiety. Ćwiczenia ze sztangą możemy wykonywać w domu, na siłowni, a także na świeżym powietrzu. Taki trening nie wymaga wiele, jedynie sztangi z odpowiednim obciążeniem oraz samozaparcia.Trening z pomocą sztangi jest świetny dla osób, które dysponują ograniczonym czasem, ponieważ w krótkim czasie pozwala spalić mnóstwo kalorii oraz wyrzeźbić i ujędrnić całe ciało.

Typowe zajęcia ze sztangą trwają około godziny. Jak każdy trening, zaczynamy od rozgrzewki, aby pomału przejść do głównego treningu. Na początek używane są małe obciążenia, które przygotowują organizm do większego wysiłku. Kolejne ćwiczenia powinny być już wykonywane z większym obciążeniem. Obejmują takie partie ciała jak: nogi, plecy, klatkę, ręce (biceps, triceps), barki i brzuch z odpowiednio dobranym obciążeniem na sztandze. Na koniec rozciąganie i wyciszenie organizmu.

Zalety ćwiczeń ze sztangą:

  • podniesiesz ogólną kondycję organizmu,
  • ujędrnisz całe swoje ciało,
  • wyrzeźbisz pośladki i uda,
  • wymodelujesz ramiona i wzmocnisz brzuch,
  • zgubisz szybko zbędne kilogramy.

Na koniec dodam, że badania potwierdzają, iż kobiety, które trenują siłowo w ciągu miesiąca zgubiły około 1 kg tłuszczu oraz wyrzeźbiły pięknie swoje ciało. Wniosek jest prosty, trening ze sztangą jest idealnym sposobem redukcji wagi.

A teraz marsz na trening 🙂

Komentarze

komentarze