Zmiana czasu z letniego na zimowy, coraj krótsze dni i długie weekendy spędzane z dobrą książką. Po jakie pozycje sięgam najczęściej? Te dające mi chęć i siłę do działania, motywujące i pozwalające zrozumieć otaczającą mnie korporzeczywistość oraz wyzwania czychające na kobiety w dzisiejszym świecie. Poniżej kilka pozycji, które mogą Cię zainteresować.

Jeśli chcesz zgłębić wiedzę oraz  tajniki bycia świetnym menedżerem Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole Marty Palikowskiej-Olszty z pewnością Cię zaciekawi. Autorka przeprowadzi Cię przez pełen wachlarz narzędzi zarządzania ludźmi, podstawowych praw psychologii oraz niezbędnych umiejętności skutecznego menedżera. Ponadto dowiesz się jakimi wartościami kierować się podczas zarządzania ludźmi, w jaki sposób skutecznie wspierać rozwój osobisty pracowników, oraz co zrobić aby zbudować silny i efektywny zespół. Co więcej poznasz triki, które pomogą Ci podczas procesów rekrutacyjnych, wybieraniu właściwych szkoleń, czy wspieraniu motywacji pracowników. W książce znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania oraz konkretne odpowiedzi wraz ze wskazówkami prosto ze świata praktyków biznesowych.

Jesteś profesjonalna, odpowiedzialna i możesz pochwalić się świetnym wykształceniem, a mimo tego masz wrażenie, że Twoje wysiłki nie są doceniane? Ciężko pracujesz, jesteś zaangażowana oraz zawsze dostarczasz zadania na czas? Jednakże nie zauważasz owoców swojej ciężkiej pracy? Jeśli powyższe stwierdzenia nie są Ci obce, książka Lois P. Frankel Grzeczne dziewczynki nie awansują jest zdecydowanie lekturą dla Ciebie. Skończ z wykonywaniem pracy za innych, trzymaniem języka za zębami, czy przedkładaniem pracy nad życie osobiste. Weź się w garść i przestań pozwalać innym marnować Twój czas, koniec z czekaniem aż ktoś Cię wreszcie zauważy. Weź sprawy w swoje ręce i przejmij dowodzenie. Odrzuć wizerunek grzecznej dziewczynki i sięgnij po swoje marzenia. Jak to zrobić? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz właśnie w książce Grzeczne dziewczynki nie awansują.

Jesteś menadżerem? Zarządzasz ludźmi? Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zbudować Efektywny zespół? Z pomocą nadciąga Inga Bielińska i Zofia Jakubczyńska. Dowiedz się w jaki sposób zbudować silne podwaliny zespołu, jak ograniczyć wpływ trudnych jednostek na zespół, jak sprawić, aby z początkowego chaosu wyrósł efektywny i dobrze zarządzany zespół o wspólnym celu. Dzięki doświadczeniu biznesowemy autorek poznasz różne narzędzia i techniki, które pozwolą Ci stworzyć przyjazną kulturą organizacyjną, oraz wybrać najlepsze metody działania, które będą podstawą budowania silnych i długotrwałych relacji w zespole. Efektywny zespół to zdecydowanie obowiązkowa lektura każdego menadżera, bez względu na staż i doświadczenie.

Stres kobiecy Georgii Witkin to obligatoryjna lektura biznes women XXI wieku. Szybkie tempo zmian, nowe wyzwania, wysokie wymagania, wiele ról społecznych i zawodowych powoduje, że często jesteśmy w biegu od rana do nocy, bez czasu na dobry sen, nie wspominając już o aktywnościach fizycznych. Narastający w nas stres, zwariowane tempo życia, powodują że ciężko utrzymać nerwy na wodzy i często tracimy przysłowiowy grunt pod nogami. Autorka, korzystając ze swojej wieloletniej wiedzy, podpowiada jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz podaje wypróbowane w trakcie swojej praktyki sposoby radzenia sobie z typowo kobiecymi problemami. Jeśli chcesz przywrócić równowagę w swoim życiu i znaleźć work life balance koniecznie przeczytaj Stres kobiecy.

Komentarze

komentarze