Ten post chciałabym poświęcić fantastycznemu narzędziu, wspierającemu organizację czasu pracy oraz zadań. Trello to aplikacja do zarządzania zadaniami, która opiera się głównie na paradygmacie Kanban stworzonym w mojej ulubionej firmie Toyota. Co więcej należy do będących ostatnio w modzie technik Agile.

Trello doskonale sprawdza się nie tylko w życiu prywatnym, ale przede wsztystkim podczas pracy, np. w projektach. Ponadto jeśli pracujesz w zespole wirtualnym, rozproszonym dodatkowo docenisz to proste w obsłudze oraz intuicyjne narzędzie do szybkiej i skutecznej komunikacji.

Trello jest to prosty organizer z przyjemnym i przejrzystym designem, o wyjątkowo prostej i intuicyjnej w użyciu aplikacji, dzięki której możemy zarządzać portfelem zadań dostosowwanym do naszych potrzeb i warunków.

Co więcej Trello możemy użyć jako prostego narzędzia planistycznego z listą zadań do wykonania ToDo lub do zarządzania większym projektem czy programem. Trello oferuje nam cały wachlarz możliwości. Możemy dodać do naszej tablicy zadań innych członków zespołu, delegować zadania, ustawiać czas wykonania zadań, używać kolorów, etykiet, inicjałów, dodawać załączniki, czy komentarze, etc.

Trello wspaniale sprawdza się podczas Daily Stand-upów, dając członkom zespołu transparentność czekających na nich zadań. W zespołach wirtualnych zamiast fizycznej tablicy Kanban, możemy zastosować właśnie wirtualną tablicę Trello, do której wszyscy mają łatwy i szybki dostęp.

Hierarchia w Trello wygląda następująco: Tablica ->Lista ->Karta -> Lista zadań.

Polecam stworzenie standardowej tablicy Kanban, składającej się z trzech kolumn:

 1. TO DO
 2. DOING
 3. DONE
 4. ewentualnie ON HOLD

Na początku projektu wszystkie zadania powinny zostać umieszczone w kolumnie TO DO i wraz z postępem prac projektowych zmieniać swoje położenie poprzez kolumnę DOING, a następnie DONE.

Zalety Trello:

 • prostota, prostota i jeszcze raz prostota,
 • intuicyjność to kolejne słowo-klucz,
 • transparentność.
 • efektywność,
 • dostęp on-line,
 • możliwość wygenerowania raportów dających obraz o naszej wydajności,
 • aplikacja jest bezpłatna,
 • możliwość aktualizacji zadań w dowolnym momencie projektu.

Moim zdaniem aplikacja Trello to must have każdego Project Managera. Ułatwia pracę, pozwala opanować chaos projektowyc oraz jest bardzo prosta w obsłudze. Ponadto doskonale sprawdza się równiez podczas zarządzania naszymi prywatnymi zadaniami. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji zapoznać się z Trello, nie zwlekaj i zacznij już dziś!

A co Wy myślicie o Trello? Używacie w codziennej pracy? Zapraszam do pozostawiania komentarzy.

Komentarze

komentarze