Pogoda za oknem nie rozpieszcza. Tym bardziej jest to dobry moment na zaszycie się w 4 ścianach i oddanie dobrej lekturze. Tym razem mam dla Was tytuły, po które warto sięgnąć szukając inspiracji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Trochę o motywacji, silnej woli, dobrych zmianach oraz pracy marzeń. Zapraszam do lekutry.

  1. Na pierwszy ognień rzucam „Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę.” Heather McGregor opowie Ci co zrobić, aby odnieść sukces i przyspieszyć swoją karierę. Zaczynając od istotności networkingu podczas budowania relacji biznesowych, podpowie jak pielęgnować znajomości zawodowe, zdradzi sekret jak nauczyć się mówić „nie”, na opanowaniu sztuki outsourcingu kończąc, bo przecież nie możesz robić wszystkiego sama. Nie istotne, czy dopiero zaczynasz budować swoją karierę, czy jesteś już na jej szczycie, Mrs Moneypenny pokieruje Twoją ścieżką rozwoju i podpowie jakich błędów unikać podczas budowania kariery.
  2. Kolejny tytuł to „Wy wszyscy moi ja. Jak okiełznać siły, które działają z zewnątrz i wpływają na nasze decyzje, działania oraz motywacje.” W książce Miłosza Brzezińskiego dowiecie się jak wprowadzać dobre zmiany w życiu bez udziału silnej woli lub z minimalnym jej udziałem. Co więcej autor odkryje przed Wami tajemnicę jak pomóc sobie podczas życiowych zmian pozbywając się narastającej frustracji. Napisana humorystycznym językiem, pełna groteski oraz życiowych prawd, zmieni na lepsze Wasze nastawienie do otaczającego świata.
  3. Z kolej Mateusz Grzesiak w książce „Psychologia zmiany – najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem” opisuje najbardziej efektywne techniki pracy z ludźmi. Pozycja ta stanowi kompilację najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w coachingu, mentoringu i managemencie, przydatnych w codziennej pracy każdego people helpera. Co więcej podpowie jak opanować wiedzę i umiejętności pozwalające pomagać, diagnozować i rozwiązywać różnorakie problemy. Podpowie jak pozbyć się negatywnych zachowań, motywować oraz wspierać potencjał ludzi dookoła. Bardzo dobra lektura dla każdego people managera.
  4. Ostatnia na dziś książka autorstwa Jona Acuff „Zawodowo od nowa” z serii Samo Sedno to poradnik o tym, jak zacząć świadomie budować swoją karierę. Bez względu na to, czy marzysz o awansie, startupie, czy może chcesz pozostać w obecnym miejscu i poprawić swoją sytuację. Jak przekonuje sam autor, praca nie musi być więzieniem, w którym odsiadujesz wyrok aż do przejścia na emeryturę! Już dziś dowiedz się co decyduje o sukcesie zawodowym oraz w co inwestować swój czas i zasoby, aby uzyskać najlepsze efekty. Po przeczytaniu tej książki z miejsca wystartujesz swoją karierę oraz wykorzystasz swój ukryty potencjał. Co najważniejsze znajdziesz motywację i energię do działania! Jeśli od jakiegoś czasu Twoja kariera stoi w martwym punkcie, nie zwlekaj i sięgnij po „Zawodowo od nowa” już dziś!

Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze