Koło Gospodyń Wiejskich, Zlot czarownic, Kółko Robótek Ręcznych… Tak o spotkaniach w kobiecym gronie humorystycznie mówią mężczyźni. Czym właściwie są spotkania project managerek, testerek, developerek, kobiet ze świata korpo, businesswomen? I po co one właściwie się spotykają? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym poście. Zapraszam do lektury.

Women in Project Management jest inicjatywą dla kobiet, które chcą zdobywać wiedzę, podnosić swoje kompetencje i  budować silną sieć networkingową.  Są wśród nich project managerki, IT liderki, kierowniczki, dyrektorki, kobiety na wysokich szczeblach kariery. WiPM budują społeczność, która wspiera kobiece kariery, awanse, podnoszenie kwalifikacji oraz pomaga łączyć życie prywatne z zawodowym. Spotkania składają się z 2 części: prelekcji oraz networkingu przy moderowanych stołach tematycznych, podczas których uczestniczki mogą się lepiej poznać i wykorzystać w praktyce efekt synergii grupy.

Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet, które kochają nowe technologie. Znajdziecie wśród nich programistki, testerki, graficzki, project managerki, startuperki, specjalistki od mediów społecznościowych, komunikacji internetowej, oraz studentki kierunków IT, które dopiero rozpoczynają swoją karierę w nowych technologiach. Celem nadrzędnym społeczności jest promowanie kobiet pracujących w IT, networking i rozwój osobisty, a także motywowanie kobiet do podejmowania wyzwań w branżach związanych z nowymi technologiami. Karotki, jak się same nazywają, organizują Carrots Meetups – spotkania technologiczne, a także warsztaty programistyczne Code Carrots – gdzie można zrobić pierwsze kroki w IT.

Women in Business jest inicjatywą, której celem jest budowanie silnej społeczności utalentowanych kobiet w biznesie. WiB wspierają się wzajemnie podczas budowania profesjonalnych karier zawodowych. Co więcej grupa jest pełna oddolnych inicjatyw, które funkcjonują w ramach programów takich jak: WiB Dev Pro – warsztaty, szkolenia, mentoringi, panele dyskusyjne z managerami wysokiego szczebla, WIB@Unis – wsparcie studentek w planowaniu kariery oraz rozwijaniu umiejętności na starcie, Mum@Work – działania dla kobiet, które są mamami oraz Talent Management  – budowanie profesjonalnych ścieżek kariery oraz możliwości rozwoju.

Women In Technology to społeczność kobiet, które pracują w nowych technologiach. Grupa skupia kobiety, które zajmują się programowaniem, testowaniem, administracją baz danych, serwerami, sieciami, elektroniką, robotyką i innymi pokrewnymi technicznymi dziedzinami. Celem grupy jest wymiana doświadczeń, wiedzy, oraz wsparcie podczas budowania profesjonalnych karier w nowych technologiach. Wzajemnie inspirują się do działania, rozwijają, i łamią stereotypy o kobietach w branży IT. WiT spotykają się raz w miesiącu.

Women of Wrocław jest społecznością kobiet z wrocławskich korporacji, której celem jest wymiana wiedzy oraz doświadczeń skutkująca rozwijaniem platformy działającej ponad podziałami murów i budynków korporacji. Celem grupy jest wzajemne wsparcie w trudnych biznesowych sytuacjach oraz dzielenie się najlepszymi praktykami oraz sprawdzonymi rozwiązaniami biznesowymi. WoW skupia managerki, liderki, kierowniczki chcące tworzyć lepszą przyszłość w korporacyjnych warunkach.

Jak Wy jak się zapatrujecie na kobiece społeczności? Uczetniczycie w kobiecych spotkaniach? Zapraszam do pozostawiania komentarzy.

Komentarze

komentarze