Lato is coming… Za oknem coraz cieplej, sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami… Warto mieć w pogotowiu kilka dobrych tytułów, które pomogą złapać balans po całym tygodniu spędzonym w pracy. Miłej lektury!

Na początek Współczesne maniery, czyli jak zachowywać się w drodze na szczyt autorstwa Dorothea Johnson –  światowej sławy ekspertki w dziedzinie etykiety i Liv Tyler – gwiazdy amerykańskiego kina. W tej pozycji znajdziemy cenne wskazówki, jak zachować zimną krew podczas spotkań towarzystkich, tych bardziej oficjalnych i tych półoficjalnych. Ponadto poznamy etykietę panującą w social mediach oraz unikniemy gaf popełnianych najczęściej podczas typowych spotkań biznesowych.

Grywalizacja to przyszłość! Przyszłość, która na dobre zagościła w biznesie zagranicznym, zaś do nas zbliża się wielkimi krokami. Grywalizja to zdecydowanie jeden z wiodących trendów dzisiejszych czasów. Jeśli do tej pory nie natknęłaś się na grywalizację, już czas nadrobić zaległości. Paweł Tkaczyk w książce pt. Grywalizacja zdradza tajniki fenomenu grywalizacji poziom po poziomie. Poczynając od teorii gier, poprzez obowiązujące w nich zasady, aż po zastosowanie powiązanych z nimi zjawisk. Dzięki tej lekturze nauczysz się tworzyć swoją własną grę oraz nakłonisz innych, aby w nią zagrali.

Grzeczne dziewczynki nie dostają tego czego chcą to coś dla kobiet, próbujących odnieść sukces w męskim świecie. Aby osiągnąć sukces często musimy pokonać czyhające na nas pułapki, takie jak stereotypy wpajane od dzieciństwa, przekonania, czy wyuczone zachowania. O tym właśnie piszą Frankel Lois P. i Frohlinger Carol, tak więc odrzuć maskę grzecznej dziewczynki i sięgnij po swoje marzenia.

Na koniec pozycja autorstwa Miłosza Brzezińskiego Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji to swoista skarbnica wiedzy na temat motywacji. Pozycja dla wszystkich szukających pozytywnych fluidów oraz energetycznego kopa. Miłosz jak zwykle sprawnie balansuje sypiąc anegdotami, wynikami najnowszych światowych badań oraz metaforami jak z rękawa. To nie jest zwykła książka, to swego rodzaju filozofia postępowania.

A co Wy czytacie? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze