Jeśli bierzesz udział w konferencjach, seminariach czy prelekcjach pewnie nie raz miałaś okazję natknąć się na działanie zwane networkingiem. Networking to proces wymiany informacji, poparcia oraz możliwości biznesowych, który prowadzimy w celu korzystnej wymiany wzajemnych kontaktów w biznesie. Jest tylko jeden szkopuł… Podczas zwykłych sesji networkingowych przeważnie rozmawiamy z osobami, które już znamy, zamiast poznawać nowe. Daleko nam do naszych zagranicznych sąsiadów, którzy z networkingiem nie mają najmniejszych problemów. Jak temu zaradzić? Przeprowadzić moderowany networking! Jeśli szukasz inspiracji do organizacji spotkań networkingowych, czytaj dalej!

Przykłady moderowanego networkingu:

  • Moderowane stoły networkingowe – tematyczne stoły moderowane przez Subject Matter Expertów w konkretnych dziedzinach, np. project management, agile, czy public speaking. Podczas dyskusji na dany temat uczestnicy mają szansę poznać się lepiej oraz zbudować potencjalne relacje biznesowe.
  • Speed Networking – podobnie jak Speed Dating ma bardzo podobne zasady, z tym że speed networking został przeniesiony na nieco inny grunt, mianowicie – biznesowy. Celem Speed Networkingu jest budowanie silnych relacji biznesowych oraz wymiana wizytówek z potencjalnymi partnerami w biznesie.
  • Networking Bingo – opiera się na klasycznej grze Bingo, w której gracze zakreślają losowo wybrane liczby, gdy pojawiają się one na planszy, wydrukowanej na papierze. W Networkingu Bingo zamiast liczb poszukujemy osób, które posiadają konretne charakterystyki biznesowe bądź inne. Mogą tą być osoby, które są Transition Project Managerami, Agile Championami, lubią góry lub długo spać.
  • Zabawy networkingowe typu Agenci – pośród uczestników zabawy mamy ukrytych kilku agentów, których zadaniem jest mówić tylko i wyłącznie nieprawdę. Uczestnicy poznają kolejne osoby starając się znaleźć potencjalnych agentów wśród nowo poznanych osób. Wygrywa osoba, która wskaże wszystkich ukrytych agentów.

A w jakich rodzajach networkingu Wy brałyście udział? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze