Żyjesz w biegu? Często wybiegasz z domu bez  śniadania? Wbiegasz do pracy spóźniona i zestresowana? Jeśli tak wygląda Twoja codzienność, możesz być pewna, że coś jest nie tak! Często słyszymy, że od dobrego początku dnia zależy cała jego reszta. Jak zatem rozpocząć dzień, aby utrzymać pozytywną energię przez cały dzień? Poniżej kilka sprawdzonych sposobów. Nie daj się zwariować i postaw na dobry poranek.

Jak zadbać o dobry początek dnia? Sprawdź sama:

  1. Wstań wcześniej. Pamiętasz metodę małych kroków? Zacznij od wstawania 5 minut wcześniej niż zwykle. Daj sobie czas na poranny rozruch.
  2. Nataw się pozytywnie! Złap dobrą energię na nowy początek dnia. Pomyśl o czymś przyjemnym, przywołaj dobre wspomnienia i uśmiechnij się na starcie 🙂
  3. Zadbaj o 5 minut ruchu. Włącz energetyczną muzykę, zrób kilka przysiadów i porozciągaj się. Przygotuj ciało do wysiłku.
  4. Nawodnij organizm. Wypij szklankę wody z miętą oraz cytryną. Możesz ją przygotować wieczorem, aby nie zapomnieć rano.
  5. Zjedz zdrowe śniadanie. Zapewnij sobie energię na dobry początek dnia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Od niego zależy cała reszta. Nie zapominaj o tym.
  6. Zrób coś dla siebie. Przeczytaj kilka stron książki, naucz się kilku nowych słówek z języka obcego, lub przeczytaj artykuł na blogu. Poranek to najbardziej wartościowy moment dnia. Wykorzystaj go mądrze.
  7. Zrób plan dnia. Uwzględnij bufor na nieoczekiwane wydarzenia. Bądź przygotowana. Nie daj się zaskoczyć. Do dzieła!

Każda z nas ma jakiś poranny rytuał. Zadbaj o to, aby Twój wprowadzał Cię w pozytywny nastrój. Pamiętaj o zdrowym śniadaniu oraz porannych ćwiczeniach. Znajdź kilka minut dla siebie zanim wpadniesz w wir obowiązków. Nie zapominaj o odpowiednim przygotowaniu. Zaplanuj swój dzień. Postaw na dobry początek dnia! Powodzenia.

Jak Wy zaczynacie swój dzień? Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze