Czy wiecie ile programistów brakuje obecnie na polskim rynku pracy? 50 000. Podobnie jest w całej Unii Europejskiej, gdzie firmy informatyczne potrzebują nawet 1 000 000 specjalistów IT. Według szacunków liczby te będą stale rosły. Jak sobie z tym poradzić? Zainteresować dzieci programowaniem od najmłodszych lat.

Poznajcie Photona, robota edukacyjnego, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. To nie wszystko. Photon jest pierwszym na świecie robotem, który rozwija się wraz z Twoim dzieckiem. Jego twórcami są absolwenci Politechniki Białostockiej, gdzie został specjalnie zaprojektowany dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzięki specjalistom z zakresu psychologii, grywalizacji oraz user experience zapewnia pociechom rozwój ich umiejętności przez wiele lat. Robot nie tylko uczy podstaw programowania, ale także rozwija zdolność logicznego myślenia, oswaja z nowymi technologiami, rozwija pamięć oraz zdolność szybkiego podejmowania decyzji.

Photon jest zintegrowany ze specjalną aplikacją na urządzenia mobilne (tablet, telefon), w której dzieci rozwiązują kolejne poziomy zadań. Dzięki temu mogą odblokowywać nowe możliwości robota i wciąż rozwijać swoje umiejętności. Robot zapewnia pełen wachlarz możliwości dla dzieci w różnym wieku. Od prostego sterowania robotem poprzez rysowanie na ekranie ścieżki dla najmłodszych, przez programowanie za pomocą symboli, po programowanie przy pomocy poleceń tekstowych zbliżonych do profesjonalnego programowania. Co więcej robot został specjalnie zaprojektowany, aby wspierać trenerów w prowadzeniu zajęć z informatyki czy robotyki. Dzięki dostępnym scenariuszom zajęć, Photon może być z powodzeniem wykorzystywany podczas lekcji matematyki, geografii, czy historii w szkołach lub podczas warsztatów dla dzieci do nauki pierwszych kroków programowania.

Plusy:

  • łatwy w obsłudze
  • polskie menu
  • 3 poziomy programowania
  • 10 czujników
  • ponad 40 scenariuszy
  • 2 wersje – edukacyjna i indywidualna

Minusy:

  • cena
  • wymagane urządzenie do sterowania – tablet lub telefon
Mam dla Was wspaniałą wiadomość! Już niedługo we Wrocławiu rozpoczną się pierwsze warsztaty dla najmłodszych z podstaw programowania organizowane przez PMI Wrocław oraz firmę SoftServe. Jeśli chcesz zaszczepić u swojej pociechy bakcyla do nowych technologii oraz pomóc mu stawiać pierwsze kroki w programowaniu obserwuj nasze kanały informacyjne. Szczegóły niebawem!
Zapraszam do komentowania.

Komentarze

komentarze