W biznesie, nauce czy polityce widzimy coraz więcej kobiet, które nie tylko z powodzeniem przejmują stanowiska kierownicze, lecz coraz częściej wyprzedzają mężczyzn swoją wiedzą, doświadczeniem czy umiejętnościami. Nie inaczej jest w świecie komiksu. Era popularności Supermana, Batmana czy Spidermana odchodzi do lamusa. Odważne, przebiegłe i pełne wdzięku… Nadszedł czas na kobiece super bohaterki! Nie przesłyszałaś się! Tym razem my, kobiety, przejmujemy stery.

Cat Woman to istota o dwóch obliczach. Pierwsze z nich to nieśmiała projektantka dużej firmy kosmetycznej. Drugie oblicze to dzika i odważna Cat Woman. Ponadto jest przebiegła, zjawiskowa i nieprzewidywalna. Bliska przyjaciółka Batmana. Możemy zobaczyć ją również w licznych serialach telewizyjnych, filmach i grach komputerowych.

Wonder Woman jest córką królowej Amazonek, funkcjonującą jako Księżniczka Diana. Następnie staje się ambasadorką Amazonek w świecie ludzi. Walczy z przestępcami dzisiejszego świata i jest wzorem do naśladowania dla wszystkich kobiet na świecie. Jej artefakty to lasso prawdy, diadem i magiczne bransolety odbijające wszelkie pociski.

Bat Girl to piękniejsza wersja Batmana. Bat Girl jest bohaterką wyszkoloną przez samego Batmana pod kątem sztuki kamuflażu, sztuk walki i opanowania. Nie straszni jej złoczyńcy dzisiejszego świata, z którymi z powodzeniem staje do pojedynków.

Super Girl to Superman w spódnicy. Super Girl w wieku 12 lat została wysłana z Kryptonu na Ziemię, gdzie została przygarnięta przez rodzinę Danversów, która otoczyła ją swoją opieką. Super Girl jest najpotężniejszą super bohaterką ze wszystkich uniwersów komiksowych.

Spider Woman jest niezwykle szybka, posiada nadludzką siłę i potrafi uwalniać ładunki bioelektryczne, które w mgnieniu oka zabijają przeciwników. Wspinanie się po stromych powierzchniach nie stanowi dla niej najmniejszego problemu. Toczy walkę, stając po stronie dobra, ze złem.

Cat Woman, Wonder Woman, Bat Girl, Super Girl, Spider Woman i wiele innych… Super bohaterki naszych czasów. Nie musisz posiadać kosmicznych mocy, aby stać się jedną z nich. Przecież dzisiejsze kobiety, które prowadzą swój biznes, uczą się, opiekują dziećmi, prowadzą dom, pomagają rodzinie, etc. są również współczesnymi super bohaterkami. Jakie super moce trzeba posiadać, aby nadążyć za szybko zmieniającym się światem, w którym mamy do odegrania tyle ról jednocześnie? Elastyczność, odwaga, pomysłowość, wytrzymałość, czy konsekwencja te niektóre z nich.

Jaka jest Twoja super moc? Daj mi znać w komentarzu 🙂

Komentarze

komentarze