Jeśli marzysz o tym, aby rozkręcić własny biznes, stworzyć markę osobistą, nauczyć się nowej umiejętności lub po prostu zrobić coś dla siebie, ale wciąż brakuje Ci czasu, to ten wpis jest dla Ciebie!

Jeżeli każdego dnia czeka na Ciebie masa obowiązków, Twoja lista TO DO pęka w szwach, a czasu wolnego masz jak na lekarstwo, wiedz, że nie jesteś sama. Miliony kobiet na całym świecie rozwijają swoją karierę, dbają o dom i rodzinę, wychowują dzieci, starając się przy tym pogodzić życie prywatne z zawodowym. Niestety ogrom obowiązków oraz tempo życia powoduje, że dla większości z nas jest to prawdziwe wyzwanie!

Czy zdarza Ci się zastanawiać jak w tym całym zabieganiu znaleźć czas dla siebie, aby zapewnić sobie czas na rozwój osobisty? A może już dawno pogodziłaś się z myślą, że czasu dla siebie niestety nie uświadczysz? Nie musisz z niczego rezygnować, ani nic poświęcać. Jest na to bardzo prosty sposób, który z powodzeniem wykorzystują kobiety sukcesu z całego globu! Jaki? Czytaj dalej.

Wystarczy, że codziennie znajdziesz godzinę czasu. Godzinę tylko i wyłącznie dla siebie. Godzinę, podczas, której całkowicie skupisz się na rozwijaniu swojego biznesu, marki czy nowej kompetencji. Godzinę bez męża, dzieci, czy innych obowiązków.

Jeśli jesteś rannym ptaszkiem, może to być godzina z samego rana, kiedy reszta domowników jeszcze śpi. Jeśli zaś jesteś nocnym markiem, będzie to godzina, kiedy pozostali członkowie Twojej rodziny są już dawno w łóżkach. Może to być godzina, kiedy mąż zabierze dzieci na spacer lub zaopiekuje się nimi zaufana niania. Najważniejsze, aby była to godzina tylko i wyłącznie dla Ciebie!

Co zrobić, aby wykorzystać ten czas jak najlepiej?

  1. Przygotuj sobie wodę i zdrową przekąskę, aby pragnienie i głód nie przeszkadzały Ci w pracy.
  2. Wycisz telefon, aby żadne rozmowy przychodzące nie przerywały Twojego skupienia.
  3. Zamknij wszystkie social media, aby nie rozpraszały Cię nadchodzące powiadomienia.
  4. Wyloguj się z poczty, aby nie korciły Cię przychodzące w tym czasie wiadomości.
  5. Usiądź wygodnie i zacznij działać przez minimum godzinę!
  6. Ciesz się postępami wynikającymi z rozwoju własnego biznesu, tworzenia marki osobistej, czy nabywania nowej umiejętności 🙂

To tylko i aż godzina dziennie. Godzina, która pozwoli Ci zdziałać cuda w zakresie własnego rozwoju. Godzina, która sprawi, że z miejsca ruszysz z kopyta i poczujesz, że znowu łapiesz wiatr w żagle.

Nie marnuj czasu i od razu zabierz się do roboty! Zobaczysz ile jesteś w stanie zdziałać podczas 60 minut dziennie tylko i wyłącznie dla siebie 🙂 Powodzenia!

Jak Wy zapewniacie sobie rozwój osobisty? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.

Masz wątpliwości lub pytania? Zapraszam do kontaktu!

Komentarze

komentarze