Jeśli zdarzyło Ci się kiedykolwiek brać udział w spotkaniu biznesowym, pewnie nie raz byłaś świadkiem wymiany wizytówek pomiędzy jego uczestnikami. Wizytówka nie tylko daje możliwość pozostania w kontakcie, ale też ma za zadanie przekazanie wielu bardzo ważnych dla nas informacji. Nie inaczej jest w sieci, o czym bardzo dobrze wiedzą osoby budujące swoje marki osobiste oraz firmowe. Służy nam do tego zdjęcie w tle, które śmiało możesz wykorzystać w celach marketingowych i promocyjnych.

Budując swoją markę w internecie, warto przyłożyć się do wyboru zdjęcia w tle, gdyż to na jego podstawie potencjalni odbiorcy Twojego fanpage’a podejmą decyzję o tym czy chcą zostać z Tobą na dłużej, czy też nie koniecznie. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób wykorzystać potencjał cover photo, dobrze trafiłaś! Mam dla Ciebie kilka propozycji, które nie tylko mają na celu zwiększenie walorów estetycznych Twojego profilu w mediach społecznościowych, ale przede wszystkim pomogą Twojej marce wyjść z cienia.

Misja, hasło, call action

Bardzo dużo osób, które obserwuje w mediach społecznościowych nie komunikuje swoim zdjęciem w tle ani siebie, ani swoich przekonań, ani tego czym się zajmują. Wybierają na swoje cover photo przypadkowe fotografie, które nie mają nic wspólnego ani z ich życiem prywatnym, ani zawodowym. A szkoda! Jednym z ciekawszych pomysłów do zastosowania jest umieszczenie na nim hasła komunikującego Twoją markę ekspercką, misję Twojej firmy lub call to action. Może to wyglądać tak:

Możesz pójść o krok dalej i zamiast zdjęcia w tle wrzucić film wideo lub pokaz slajdów. Przygotuj ciekawy materiał zawierający najważniejsze informacje o Tobie oraz o tym w czym pomagasz innym i do dzieła. Jestem przekonana, że tego typu podejście do zdjęcia w tle spodoba się Twoim odbiorcom.

Ważne wydarzenia

Prowadzisz transmisje na żywo, webinary, szkolenia, warsztaty online? Zdjęcie w tle może posłużyć Ci do promocji organizowanego przez Ciebie wydarzenia! Wystarczy, że w ramach kampanii marketingowej stworzysz grafikę zapraszającą Twoich odbiorców do zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia, aby mieć pewność, że każda osoba odwiedzająca Twój profil zostanie o nim poinformowana. Poniżej przykład takiego zastosowania:

Produkty online

Jeśli masz w swojej ofercie eBooki, konsultacje, kursy online, z pewnością zdjęcie w tle jest wręcz idealnym miejscem na ich ekspozycję. Co najważniejsze, każda osoba odwiedzająca Twój profil, już na dzień dobry będzie nęcona zakupem Twoich pięknie opakowanych produktów. Tego typu rozwiązanie jest bardzo często stosowane przez marki w sieci, które obserwuję, takie jak: Pani Swojego Czasu, Joanna Ceplin, czy Kamila Rowińska.

Siła piktogramów

Szukasz niecodziennych sposobów na przedstawienie swojej oferty? Spróbuj użyć znaków graficznych na swoim zdjęciu w tle, aby w prosty wizualnie sposób przedstawić potencjalnemu odbiorcy w czym się specjalizujesz. Dobrze dobrany piktogram, spójny z kolorami Twojej marki, wraz z hasłem wystarczy, aby namalować w głowie Twojego klienta korzyści wynikające z zakupu Twoich produktów. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze!

Co nowego

Jeśli jesteś jedną z osób, która często wypuszcza nowe produkty na rynek, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest ich szybkie wypromowanie. Aby zaszczepić ideę nowego produktu w głowie Twojego klienta, z powodzeniem możesz użyć w tym celu zdjęcia w tle. W końcu im więcej osób dowie się o Twoim produkcie, tym więcej go kupi, prawda?

Przekieruj ruch na swoją witrynę

Na koniec mam dla Ciebie prawdziwą petardę! Wykorzystaj potencjał zdjęcia w tle do przekierowania ruchu na swoją witrynę. W tym celu wystarczy, że na zdjęciu w tle umieścisz Call To Action typu pobierz, kliknij, zamów na przycisku (button). Twój odbiorca klikając w cover photo zostanie przekierowany do podglądu strony ze zdjęciem w tle. W opisie zdjęcia dodaj link do witryny, na której znajduje się reklamowany przez Ciebie produkt. Gotowe!

Jak widzisz, zdjęcie w tle ma bardzo duży potencjał marketingowy. Z jego pomocą możesz nie tylko eksponować swoje przekonania, misję firmy, czy cechy swojej marki, ale również wykorzystywać do informowania o swoich wydarzeniach, produktach, czy usługach. Zdjęcie w tle, poza zdjęciem profilowym, jest jednym z najczęściej widzianych i ocenianych przez potencjalnych odbiorców odwiedzających Twojego fanpage’a. Jak mówi słynne przysłowie, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz! Warto poświęcić odrobinę czasu, aby było ono jak najlepsze. Powodzenia!

Z jakimi ciekawymi przykładami zdjęcia w tle Ty się spotkałaś? Co takiego znajduje się na Twoim zdjęciu w tle? Koniecznie daj mi znać!

Komentarze

komentarze