Zacznę od tego, że uwielbiam Canvę! Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem związanym z tworzeniem profesjonalnego CV w tym genialnym programie graficznym. Musisz wiedzieć, że Canva jest bardzo intuicyjna, a tworzenie grafik za jej pomocą to sama przyjemność. Co najważniejsze, jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu potrzebujesz tylko chwili, aby zacząć tworzyć profesjonalne projekty, niczym doświadczony grafik. Oczywiście nieco Ci w tym pomogę.

Zacznijmy od początku!

Jak utworzyć konto w Canvie

  • Wejdź na stronę canva.com
  • Masz do dyspozycji 3 możliwości:
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Google
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Facebooka
    • lub możesz się zarejestrować za pomocą adresu e-mail
  • Ustaw hasło i gotowe!

Jeżeli masz już konto w Canvie, zaloguj się do aplikacji i lecimy dalej!

Jak stworzyć profesjonalne CV w Canvie

Skorzystaj z przygotowanego przeze mnie projektu CV, który może być Twój za jedyne 19,97 zł (tyle, co kawa i ciacho):

Sprawdź
Zamawiam

Po kliknięciu w baner, zobaczysz zaproszenie do skorzystania z udostępnionego szablonu. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Użyj szablonu” na dole strony.

Po kliknięciu przycisku „Użyj szablonu”, otrzymasz ode mnie dostęp do gotowego projektu wymyślonej przeze mnie Anny Migacz – HR & Marketing Managerki, której CV przygotowałam specjalnie na potrzeby naszego wyzwania „Podrasuj swoje CV” w grupie na Facebooku SUKCES CHODZI NA OBCASACH. Skorzystaj z niego, uzupełniając go swoimi danymi. Nie spiesz się!

Koniecznie skorzystaj ze wskazówek zawartych przeze mnie w poniższym artykule, aby nie popełnić najczęstszych błędów pojawiających się w CV:

Jak dodać zdjęcie do CV

Aby dodać swoje zdjęcie, skorzystaj z opcji „Prześlij obraz lub video” w zakładce „Przesłane” po lewej stronie:

Po przesłaniu zdjęcia, przeciągnij je na właściwe miejsce w CV, podmieniając zdjęcie Anny na swoje.

Aby wyśrodkować swoje zdjęcie, użyj przycisku „Crop”, który znajdziesz w górnym pasku menu.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Nie zapomnij o edycji klauzuli CV, która znajduje się na samym dole CV. Uzupełnij nazwę firmy oraz nazwę stanowiska w poniższym wzorze:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”

Kiedy skończysz edytować szablon, pobierz swoje CV w formacie PDF. Opcję „Pobierz” znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu.

Po wybraniu opcji „Pobierz”, z listy rozwijanej wybierz „Druk PDF”, aby pobrać plik jako PDF, a następnie zapisz go na swoim komputerze.

Dowiedz się więcej

Jeśli właśnie stawiasz pierwsze kroki w Canvie, zachęcam Cię do skorzystania z bezpłatnych tutoriali dostępnych tutaj: klik. Znajdziesz tam wiele filmów, które z pewnością pomogą Ci się zaprzyjaźnić z Canvą oraz przybliżą do stworzenia swojego profesjonalnego CV.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, pisz śmiało! Wykorzystaj fakt, że jestem w grupie na Facebooku i czekam tam na Ciebie 🙂 Obiecuję rozwiać każdą Twoją wątpliwość, zarówno merytoryczną, jak i techniczną.

Trzymam kciuki za profesjonalny wygląd Twojego CV w programie graficznym Canva oraz przyszłe rozmowy rekrutacyjne.

Życzę Ci powodzenia!

Komentarze

komentarze