Zacznę od tego, że uwielbiam Canvę! Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem związanym z tworzeniem profesjonalnego CV w tym genialnym programie graficznym. Musisz wiedzieć, że Canva jest bardzo intuicyjna, a tworzenie grafik za jej pomocą to sama przyjemność. Co najważniejsze, jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu potrzebujesz tylko chwili, aby zacząć tworzyć profesjonalne projekty, niczym doświadczony grafik. Oczywiście nieco Ci w tym pomogę.

Zacznijmy od początku!

Jak utworzyć konto w Canvie

  • Wejdź na stronę canva.com
  • Masz do dyspozycji 3 możliwości:
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Google
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Facebooka
    • lub możesz się zarejestrować za pomocą adresu e-mail
  • Ustaw hasło i gotowe!

Jeżeli masz już konto w Canvie, zaloguj się do aplikacji i lecimy dalej!

Jak stworzyć profesjonalne CV w Canvie

Skorzystaj z jednego z przygotowanych przeze mnie projektów CV tutaj lub tutaj.

W emailu ode mnie znajdziesz link do szablonu, który możesz dodać do swoich projektów w Canvie. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Użyj szablonu”, który znajdziesz na dole strony:

Po kliknięciu przycisku „Użyj szablonu”, otrzymasz ode mnie dostęp do gotowego projektu wymyślonej przeze mnie Anny Migacz – HR & Marketing Managerki, której CV przygotowałam specjalnie dla Ciebie. Skorzystaj z niego, uzupełniając go swoimi danymi. Wystarczy, że klikniesz na gotowy tekst, aby uzyskać możliwość edycji opisów.

Koniecznie skorzystaj ze wskazówek zawartych przeze mnie w artykule, aby nie popełnić najczęstszych błędów pojawiających się w CV.

Jak dodać zdjęcie do CV

Aby dodać swoje zdjęcie, skorzystaj z opcji „Prześlij obraz lub video”, którą znajdziesz w zakładce „Przesłane” po lewej stronie:

Następnie wybierzesz z komputera lub innego nośnika wcześniej przygotowane zdjęcie.

Po przesłaniu zdjęcia, przeciągnij je na właściwe miejsce w CV, podmieniając zdjęcie Anny na swoje.

Aby wyśrodkować swoje zdjęcie, użyj przycisku „Crop”, który znajdziesz w górnym pasku menu.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Nie zapomnij o edycji klauzuli CV, która znajduje się na samym dole CV. Uzupełnij nazwę firmy oraz nazwę stanowiska w poniższym wzorze:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”

Kiedy skończysz edytować szablon, pobierz swoje CV w formacie PDF. Opcję „Pobierz” znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu.

Po wybraniu opcji „Pobierz”, z listy rozwijanej wybierz „Druk PDF”, aby pobrać plik jako PDF, a następnie zapisz go na swoim komputerze.

Dowiedz się więcej

Jeśli właśnie stawiasz pierwsze kroki w Canvie, zachęcam Cię do skorzystania z bezpłatnych tutoriali dostępnych tutaj: klik. Znajdziesz tam wiele filmów, które z pewnością pomogą Ci się zaprzyjaźnić z Canvą oraz przybliżą do stworzenia swojego profesjonalnego CV.

Jeśli chcesz, abym to ja stworzyła Twoje wymarzone CV, już teraz zapraszam Cię na konsultacje Praca Marzeń, podczas których określimy dokładnie Twoje wymagania, a ja odwalę za Ciebie całą „brudną” robotę, abyś Ty mogła cieszyć się z efektu końcowego. Szczegóły naszej współpracy znajdziesz tutaj.

Trzymam kciuki za profesjonalny wygląd Twojego CV w programie graficznym Canva oraz przyszłe rozmowy rekrutacyjne.

Życzę Ci powodzenia!

Komentarze

komentarze