Chcesz zrobić wrażenie na Rekruterze? Zamiast zwykłego Listu Motywacyjnego w Wordzie zaskocz go swoją kreatywnością oraz umiejętnościami graficznymi! Ok, ok, co jeśli takowych nie posiadasz? Tutaj z pomocą przychodzi nam Canva – darmowy program graficzny, którego obsługę opanujesz w kilka chwil. Excited? Zaczynamy!

Jak utworzyć konto w Canvie

  • Wejdź na stronę canva.com
  • Masz do dyspozycji 3 możliwości:
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Google
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Facebooka
    • lub możesz się zarejestrować za pomocą adresu e-mail
  • Ustaw hasło i gotowe!

Jeżeli masz już konto w Canvie, po prostu zaloguj się do aplikacji!

Jak stworzyć skuteczny List Motywacyjny w Canvie

Skorzystaj z jednego z przygotowanych przeze mnie projektów listu motywacyjnego, które znajdziesz tutaj:

W emailu ode mnie znajdziesz link do szablonu, który możesz dodać do swoich projektów w Canvie. Po kliknięciu w link, otworzy Ci się strona, na której Twoim oczom ukaże się zaproszenie do korzystania z udostępnionego przeze mnie projektu:

Na dole strony wybierz przycisk „Użyj szablonu”, aby dodać gotowy szablon Listu Motywacyjnego do swoich projektów w Canvie.

Poznaj Annę Migacz – wymyśloną przeze mnie HR & Marketing Managerkę, której List Motywacyjny napisałam specjalnie dla Ciebie. Jest on idealnie dopasowany pod względem merytorycznym oraz graficznym do CV, z którym miałaś okazje zapoznać się w poprzednim wpisie. Aby edytować opis, wystarczy, że klikniesz na tekst w dowolnym miejscu projektu i lekko go zmodyfikujesz.

Wróć do moich wskazówek, aby dowiedzieć się w jaki sposób napisać skuteczny List Motywacyjny, które znajdziesz w tym oto artykule.

Kiedy skończysz edytować szablon, pobierz swój List Motywacyjny w formacie PDF klikając opcję „Pobierz”, którą znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie z listy rozwijanej wybierz „Wydrukuj jako PDF”, aby pobrać plik jako PDF i zapisać go na swoim komputerze.

Dowiedz się więcej

Jeśli Twoja miłość do programu Canva pomału zaczyna rozkwitać, zachęcam Cię do odwiedzenia Design School, gdzie znajdziesz całą masę bezpłatnych materiałów dotyczących Social Media, Graphic Designu, brandingu i wielu, wielu innych tematów, które pomogą Ci oszlifować swoje umiejętności w Canvie, niczym diament.

Nie zapominaj, że poza wyglądem liczy się treść. Piękny szablon ma jedynie za zadanie przyciągnąć uwagę rekrutera lub potencjalnego pracodawcy, aby otrzymać upragnione zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.

Jeśli chcesz, abym to ja stworzyła Twój skuteczny list motywacyjny, już teraz zapraszam Cię na konsultacje Praca Marzeń, podczas których określimy dokładnie Twoje wymagania, a ja odwalę za Ciebie całą „brudną” robotę, abyś Ty mogła cieszyć się z efektu końcowego. Szczegóły naszej współpracy znajdziesz poniżej:

Mam nadzieję, że pisanie Listu Motywacyjnego w Canvie sprawi Ci wiele frajdy oraz przybliży Cię do zdobycia pracy marzeń!

Tego Ci z całego serca życzę!

Komentarze

komentarze