Uzupełniłaś w 100% swój profil i jesteś gotowa w pełni wykorzystać potencjał LinkedIn. Zanim jednak przejdziesz do podboju tego portalu zawodowego, sprawdź czy grafiki, które znajdują się na Twoim profilu, są zgodne z aktualnymi wymaganiami. Nie ma nic gorszego, niż słabej jakości zdjęcie profilowe, obcięta głowa lub zdjęcie w tle ze znakiem wodnym. Wbrew pozorom takie kwiatki to niestety codzienność na LinkedInie.

Aby mieć pewność, że zastosowane przez Ciebie grafiki są w pełni profesjonalne, pokusiłam się o przygotowanie dwóch szablonów w darmowym programie graficznym Canva. Od tej pory, zarówno Twoje zdjęcie profilowe, jak i Twoje zdjęcie w tle, będzie miało idealne proporcje oraz najwyższą jakość.

Zacznijmy od początku!

Jak utworzyć konto w Canvie

  • Wejdź na stronę canva.com
  • Masz do dyspozycji 3 możliwości:
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Google
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Facebooka
    • lub możesz się zarejestrować za pomocą adresu e-mail
  • Ustaw hasło i gotowe!
Poznaj serwis Canva

Jeżeli masz już konto w Canvie, zaloguj się do aplikacji i działamy!

Jak stworzyć profesjonalne zdjęcie profilowe w Canvie

Aby Twoje zdjęcie profilowe na LinkedInie wyglądało profesjonalnie, powinno mieć wymiary 400×400 px. Skorzystaj z przygotowanego przeze mnie szablonu, który znajdziesz tutaj.

Kliknij przycisk „Użyj szablonu” na dole strony, aby dodać stworzony przeze mnie szablon zdjęcia profilowego do swoich projektów.

Jak stworzyć profesjonalne zdjęcie w tle w Canvie

Teraz kolej na Twoje zdjęcie profilowe na LinkedInie. Znowu, aby uzyskać profesjonalny efekt, Twoje zdjęcie w tle powinno mieć wymiary 1584×396 px. Ponownie pobierz przygotowany przeze mnie szablon, który znajdziesz pod tym linkiem.

Tak jak poprzednim razem, kliknij przycisk „Użyj szablonu”, aby dodać kolejny szablon do swoich projektów w Canvie.

No dobra! Pobrałaś oba szablony. Co dalej? Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, która pomoże Ci stworzyć profesjonalny look na LinkedInie.

Jak dodać swoje zdjęcie do szablonu

Aby dodać swoje zdjęcie do zdjęcia profilowego lub zdjęcia w tle, skorzystaj z opcji „Prześlij obraz lub video”, którą znajdziesz w zakładce „Przesłane” po lewej stronie:

Dodaj zdjęcie

Następnie wybierzesz swoje zdjęcie z komputera lub innego nośnika.

Po przesłaniu zdjęcia, przeciągnij je na właściwe miejsce w szablonie.

Aby wyśrodkować swoje zdjęcie, użyj przycisku „Crop” w górnym pasku menu, dzięki któremu uzyskasz upragniony efekt.

Jak dodać zdjęcie z banku zdjęć do zdjęcia profilowego

Możesz również skorzystać z banku zdjęć Canvy, które znajdziesz po lewej stronie menu. Przy wyborze zdjęcia zwróć jedynie uwagę czy zdjęcie jest darmowe, czy wymaga zakupienia wersji PRO.

Aby wyszukać konkretne zdjęcie wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz poszukiwaną frazę, np. marketing, hr, business, etc. W celu zachowania spójności Twojego profilu na LinkedInie, spróbuj znaleźć zdjęcie wizualnie pasujące do Twojego zdjęcia profilowego oraz wykonywanej profesji.

Aby dodać wybrane zdjęcie do szablonu zdjęcia w tle, wystarczy, że przeciągniesz wybraną grafikę na siatkę zdjęcia w tle, wyśrodkujesz za pomocą przycisku „Crop” i gotowe!

Pobierz

Kiedy skończysz edytować oba szablony i będziesz zadowolona z efektów końcowych, pobierz swoje zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle w formacie PNG lub JPG. Opcję „Pobierz” znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie zapisz oba pobrane zdjęcia na swoim komputerze.

Teraz zostało Ci już tylko dodanie nowych grafik do Twojego profilu na LinkedInie!

Jak sama widzisz uzyskanie profesjonalnego wyglądu profilu na portalu zawodowym może być łatwe i przyjemne. Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie szablony zdjęcia profilowego oraz zdjęcia w tle okażą się przydatne i wykorzystasz je do budowy swojej marki eksperckiej online.

Tymczasem czekam na efekty Twojej pracy. Koniecznie pochwal się rezultatem końcowym!

Komentarze

komentarze