Na Instagramie liczy się spójność! Jednym z elementów, które dopełnią Twój wizerunek na Insta są relacje… A raczej ich okładki na Twoim profilu! Piękne, spójne kolorystycznie, zachęcające potencjalnych odbiorców do kliknięcia okładki sprawią, że Twoje konto nie tylko zyska nowych obserwujących. Przede wszystkim przeprowadzi Twojego potencjalnego obserwującego przez pewien proces. Proces, którego celem jest lepsze poznanie Ciebie, zainteresowanie Twoją Marką Ekspercką i wreszcie zostanie z Tobą na dłużej, a więc kliknięcie przycisku „follow”.

Jak stworzyć piękne i spójne z Twoją marką okładki do relacji? Aby osiągnąć upragniony efekt, użyjemy darmowego programu graficznego Canva. Jeżeli do tej pory nie miałaś okazji pracować w Canvie, poniżej znajdziesz krótką instrukcję, która krok po kroku pomoże Ci założyć konto w Canvie. Następnie pokażę Ci jak dodać przygotowane przeze mnie okładki do wyróżnionych relacji na Instagramie do Twoich projektów w tym narzędziu.

Jak utworzyć konto w Canvie

  • Wejdź na stronę canva.com
  • Masz do dyspozycji 3 możliwości:
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Google
    • możesz skorzystać z rejestracji przez Facebooka
    • lub możesz się zarejestrować za pomocą adresu e-mail
  • Ustaw hasło i gotowe!
Poznaj serwis Canva

Jeżeli masz już konto w Canvie, zaloguj się do aplikacji i lecimy dalej!

Jak stworzyć okładki do wyróżnionych relacji w Canvie

Aby stworzyć okładki do wyróżnionych relacji w Canvie, wystarczy, że skorzystasz z przygotowanego przeze mnie szablonu, który znajdziesz pod tym linkiem.

Aby dodać stworzony przeze mnie szablon okładek do wyróżnionych relacji na Instagramie, wystarczy, że klikniesz przycisk „Użyj szablonu” na dole strony.

Mamy to! Pobrałaś szablon. Co teraz? Poniżej znajdziesz prostą instrukcję, która pomoże Ci stworzyć własne okładki, idealnie dopasowane do Twojej Marki Eksperckiej na tym portalu społecznościowym.

Jak dodać wybrany element z banku grafik Canvy do projektu okładki

Aby znaleźć element, który będzie spójny z Twoim wizerunkiem na Instagramie, możesz skorzystać z banku grafik Canvy. Po lewej stronie menu znajdziesz zakładkę „Elementy”. Następnie za pomocą wyszukiwarki wpisujesz interesującą Cię frazę (np. woman, travel, computer, etc.) w poszukiwaniu idealnej ikonki na swoją okładkę. Zwróć tylko uwagę czy wybrany przez Ciebie element jest darmowy, czy wymaga zakupienia Canvy w wersji PRO.

Aby dodać wybrany element do Twojego projektu okładki wyróżnionej relacji, wystarczy, że klikniesz na niego lub przeciągniesz go za pomocą myszki, a następnie wyśrodkujesz wybraną ikonkę za pomocą przycisku „Crop”. Tak, tak to aż tak proste!

Pobierz okładki do wyróżnionych relacji

Kiedy skończysz edytować swoje szablony i będziesz zadowolona z efektów końcowych, pobierz swoje nowe okładki na komputer w formacie PNG lub JPG. Opcję „Pobierz” znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu.

Download

Następnie zapisz pobrane projekty na swoim komputerze. Teraz zostało Ci już tylko dodanie nowych okładek do wyróżnionych relacji na Twoim profilu na Instagramie!

Jak dodać okładki do wyróżnionych relacji na Instagramie

Aby dodać stworzone w Canvie okładki do wyróżnionych relacji na Instagramie, wystarczy, że wyślesz je na swój telefon, np. emailem. Następnie na swoim profilu na Insta przytrzymasz okrągłą ikonkę relacji znajdującą się pod Twoim BIO.

Później klikasz „Edytuj wyróżnioną relację”. Potem wybierasz „Edytuj obraz w tle”. Wybierasz z Galerii przesłaną na telefon okładkę i klikasz „Gotowe”. Przygotowana przez Ciebie grafika powinna wyświetlić się jako okładka wyróżnionej przez Ciebie relacji.

Mam nadzieję, że powyższy tutorial okazał się przydatny, a Tobie udało się stworzyć śliczne okładki do wyróżnionych relacji na Instagramie, które będą spójne z Twoją Marką Ekspercką. Jeśli jesteś zadowolona ze efektów swojej pracy, koniecznie pochwal się rezultatami końcowymi!

Powodzenia 🙂

Komentarze

komentarze