Czy wiesz, że codziennie ponad 200 milionów osób korzysta ze Stories? Relacje są wszędzie! Znajdziesz je na Facebooku, Instagramie, LinkedInie, w Messengerze… Jeśli jeszcze nie zaprzyjaźniłaś się z nimi, już najwyższy czas zacząć tą wspaniałą znajomość! Tym bardziej, że Story to doskonały sposób na budowanie Twojej Marki Eksperckiej i pokazanie światu w czym się specjalizujesz. Jeśli się zastanawiasz co takiego miałabyś właściwie publikować w Relacjach, być może brakuje Ci pomysłu lub koncepcji, bardzo dobrze się składa, gdyż zebrałam dla Ciebie kilka pomysłów, które możesz z powodzeniem wykorzystać na swoim profilu.

Udostępnij swój post z tablicy

Napisałaś artykuł lub nagrałaś film? Pochwal się nim w Relacji. Możesz napisać krótko, czego Twój odbiorca może się spodziewać po kliknięciu w post, zanim zdecyduje się go przeczytać lub obejrzeć.

HINT:

Możesz też przypiąć post, o którym wspominasz w Story, na górze swojego profilu, aby łatwiej go było znaleźć Twoim potencjalnym czytelnikom.

Zaproś do wzięcia udziału w Wydarzeniu

Organizujesz wydarzenie? Koniecznie wykorzystaj Stories do zaprezentowania go w szerszym gronie! Nie zapomnij o skierowaniu swoich odbiorców do miejsca, w którym odbędzie się organizowane przez Ciebie wydarzenie.

Udostępnij post zaprzyjaźnionej marki w swoim Stories

Zauważyłaś, że ktoś oznaczył Cię w Relacji lub udostępnił Wasze wspólne zdjęcie? Świetnie się składa! Wykorzystaj tą szansę i udostępnij Story tej osoby również u siebie. Jest to idealna opcja, gdyż jest to materiał, który w końcu dotyczy Ciebie.

Pokaż swoją prawdziwą twarz

Zaprezentuj swoje życie od tzw. podszewki. Pokaż jak spędzasz wolny czas, czym się pasjonujesz, co lubisz robić, jakie książki czytać, jakie filmy oglądać, etc. Nasi odbiorcy wprost uwielbiają takie posty. To rodzaj treści, które mają być naturalne i spontaniczne!

Prowadź dialog

Nie masz pomysłu co publikować? Nic bardziej prostego! Zapytaj swoich odbiorców. Oni wiedzą najlepiej, co chcieliby znaleźć na Twojej tablicy. Jest to świetny sposób na budowanie zaangażowanej społeczności wokół Twojej marki.

Infografika

Ludzie uwielbiają infografiki! W bezpłatnym programie graficznym Canva znajdziesz całą masę szablonów do wykorzystania. Dawaj wartość swoim odbiorcom, aby mogli się przy Tobie rozwijać. Jeśli ludzie zobaczą, że to co publikujesz motywuje, inspiruje, edukuje, z pewnością zostaną z Tobą na dłużej.

Rekomendacja

Słyszałaś o społecznym dowodzie słuszności? Zbieraj rekomendacje od swoich ulubionych klientów i udostępniaj je w Stories (najpierw zapytaj o zgodę ;)). Niech Twoi klienci przemówią za Ciebie!

O mnie

Koniecznie przypominaj obserwującym Cię osobom, jakiego rodzaju treści mogą spodziewać się na Twoim profilu. Ludzie przychodzą i odchodzą. Warto co jakiś czas przybić wirtualną piątkę z nowymi osobami. Relację o sobie możesz z powodzeniem zapisać w wyróżnionych Story pod nazwą „O mnie”.

Pokazuj produkty

Rób zdjęcia produktom, nagrywaj filmy, pokazuj jak inni ich używają. Wykorzystaj potencjał Relacji do zaprezentowania portfolio swoich produktów. Niech Twoi odbiorcy zobaczą je w akcji.

Mam nadzieję, że moje pomysły na Stories zainspirowały Cię do wykorzystania potencjału Relacji do budowania Twojej Marki Eksperckiej i regularnego ich publikowania. Polecam Ci bardzo gorąco szukanie inspiracji wokół siebie. Zbieraj pomysły np. w Trello i zaplanuj czas w kalendarzu na ich realizację. Tak samo jak z postami, ciekawe i wciągające Stories potrzebują chwili na ich przemyślenie.

Powodzenia!

Komentarze

komentarze