Czy wiesz, że 70% użytkowników mediów społecznościowych w pierwszej kolejności ogląda Story? Relacje, czyli zdjęcia, transmisje na żywo lub krótkie materiały wideo, maksymalnie 15-sekundowe, widoczne są tylko przez 24 godziny. Po tym czasie wybrane przez nas Story można znaleźć już tylko i wyłącznie w wyróżnionych Relacjach na naszym profilu.

Pewnie dlatego Story podbijają serca użytkowników platform społecznościowych oraz portali zawodowych. Coraz więcej osób wsiąka tam na dobre, nawet nie docierając do postów publikowanych przez Ciebie na profilu. Jeśli budujesz swoją Markę Ekspercką, koniecznie sprawdź co zrobić, aby zwiększyć zasięg swoich treści za pomocą wciągających Relacji oraz budować zaangażowanie wśród swojej społeczności.

Jak to zrobić? Już spieszę z odpowiedzią!

Przede wszystkim zapoznaj się z dostępnymi funkcjonalnościami Relacji, które pomogą Ci nie tylko urozmaicić swoje treści, ale przede wszystkim wyróżnić się na tle innych marek. A cel ten osiągniesz między innymi za pomocą naklejek dostępnych w Stories. Znajdziesz je na górze ekranu pod ikoną kwadracika z uśmieszkiem 🙂

Funkcje Stories zwiększające zasięgi

Publikując Relacje, warto pamiętać o oznaczaniu innych marek osobistych lub firmowych, które powinny zobaczyć Twoje Story. W tym celu możesz użyć „znacznika”. Istnieje duża szansa, że przyciągając w ten sposób ich uwagę, zachęcisz ich do opublikowania Twojej Relacji na swoim profilu.

„Lokalizacja” to kolejna naklejka, którą warto wybrać podczas publikowania krótkiego materiału w Story. Staraj się wybierać miejsca, często odwiedzane przez Twoich potencjalnych odbiorców, dzięki czemu zyskasz większą szansę na pojawienie się w ich wynikach wyszukiwania pod tym konkretnym hasłem.

Następną naklejką, która pozwoli Ci się wypozycjonować w mediach społecznościowych oraz na portalach zawodowych jest znany i lubiany wszystkim „hashtag”. Możesz używać popularnych #, aby dotrzeć ze swoimi treściami do większej ilości obserwujących lub swoich charakterystycznych hashtagów, pod którymi będziesz zbierała wszystkie swoje treści. Dla przykładu moje hashtagi to: #karieranaobcasach oraz #sukceschodzinaobcasach.

Planujesz wydarzenie lub premierę nowego produktu? Wykorzystaj naklejkę „odliczanie”! Ludzie uwielbiają ścigać się z czasem. Dzięki czemu nie tylko zmotywujesz ich do działania, ale również istnieje spora szansa, że udostępnią Twoje odliczanie w swojej Relacji, aby nie zapomnieć o zbliżającym się evencie.

Funkcje Stories zwiększające zaangażowanie

Pewnie nie raz słyszałaś, że na Facebooku, Instagramie czy LinkedInie nie liczy się liczba followersów tylko zaangażowanie pod postami. Nie inaczej jest w Story! Aby popracować nad jego zwiększeniem, co oczywiście wprost uwielbiają algorytmy, warto skorzystać z naklejki „ankieta” lub „quiz”. Zadawaj swoim odbiorcom pytania, aby opowiedzieli się po jednej ze stron lub wybrali konkretną odpowiedź. Nie zapomnij podzielić się wynikami ze swoją publicznością.

Nasi odbiorcy uwielbiają wydarzenia! Jeśli planujesz coś ciekawego, koniecznie wykorzystaj naklejkę „wydarzenie”. Dzięki niej obserwujące Cię osoby, klikając w nią zostaną przeniesieni do organizowanego przez Ciebie wydarzenia wraz ze wszystkimi dotyczącymi go szczegółami. Stąd już bardzo blisko do kliknięcia przycisku „Wezmę udział”!

Daj się lepiej poznać! Pozwól swoim odbiorcom zadać Ci pytanie. Użyj do tego naklejki „pytanie”. Niech Twoi odbiorcy pytają o co tylko chcą. Nie zapomnij opublikować ich pytań wraz z Twoimi odpowiedziami w kolejnych Relacjach na Twoim profilu. To może być bardzo ciekawy sposób na zaangażowanie Twoich odbiorców właśnie za pomocą Relacji.

Bardzo prostym motywem na zwiększenie zaangażowania w Story jest również „suwak”. Wystarczy dodać go do swojej Relacji i poprosić swoich followersów o przesunięcie nim, z zależności od tego jak bardzo spodobał im się prezentowany przez Ciebie materiał.

Hint

Nagrywając wideo, nie zapomnij o dodaniu napisów do filmu. Większość osób oglądających Story, robi to w miejscach publicznych bez możliwości włączenia dźwięku. Zadbaj o swoich oglądających i ich komfort podczas oglądania Twoich Stories.

Pomyśl o swoich Relacjach, jak o wciągającej historii, przez którą ich codziennie przeprowadzisz. Miej oczy szeroko otwarte i szukaj ciekawych pomysłów na ich przedstawienie. Poznawaj swoich odbiorców, zadawaj im pytania, wchodź z nimi w interakcje. Dziel się swoimi spostrzeżeniami, wyrażaj poglądy, pokazuj kulisy. Polecam Ci również obserwowanie Story innych marek w sieci. Warto inspirować się kreatywnymi pomysłami innych Ekspertów publikujących swoje Relacje w sieci.

To by było na tyle! Teraz jest czas na działanie 🙂 Koniecznie daj mi znać jak Ci poszło.

Komentarze

komentarze