Zastanawiasz się, dlaczego warto być na TikToku? W końcu słyszałaś, że to apka dla dzieciaków, wygłupiających się w rytm muzyki. Nic bardziej mylnego! Wyobraź sobie, że TikTok, tak samo jak LinkedIn (tak, platforma zrzeszająca specjalistów z całego świata) wciąż daje Ci możliwość docierania ze swoją marką ekspercką do ludzi z całego świata. W przeciwności do Facebooka i Instagrama, na których codziennie pojawia się tak dużo treści, że bez włączenia płatnych reklam, coraz ciężej przebić się ze swoim przekazem. Co więcej, jest to aplikacja dzięki której w końcu jesteś w stanie tworzyć krótkie filmiki, bez konieczności korzystania z dodatkowych aplikacji do obrabiania filmów.

Jeśli nadal nie jesteś przekonana, przyjrzyjmy się najważniejszym argumentom dlaczego warto być na TikToku, po czym sama stwierdzisz czy chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą platformą, czy nie.

Tworzenie filmów nigdy nie było tak łatwe

Ile razy słyszałaś, że komunikowanie swojej marki za pomocą filmów w mediach społecznościowych czy na portalach zawodowych to przyszłość? Jeśli do tej pory nie byłaś pewna jak się za to zabrać, uwierz mi, że z aplikacją TikTok, nagrywanie filmów nigdy nie było tak proste. Znajdziesz w niej szereg opcji, które pozwolą Ci na edycję i produkcję krótkich filmów, bez konieczności korzystania z zewnętrznych aplikacji.

Dostęp do mnóstwa bezpłatnych filmów

Jedno jest pewne – TikTok jest pełen niesamowitych treści. Możesz w nim znaleźć wszystko, od edukacyjnych filmików, po zabawne. Plusem aplikacji jest algorytm oparty na uczeniu maszynowym, dzięki któremu TikTok wyświetli Ci tylko te filmy, które są mocno zbliżone do kontentu, który do tej pory Ci się spodobał. Uwaga na to, co oglądasz 😉

Globalna społeczność na wyciągnięcie ręki

TikTok, tak jak inne media społecznościowe, jest wypełniony milionami twórców z całego globu. Z racji faktu, że aplikacja jest dostępna w 154 krajach w 39 językach, możesz być pewna, że natkniesz się na niesamowite treści za każdym razem kiedy przeciągniesz palcem po ekranie smartfona.

Darmowa muzyka do tworzenia treści

Jedną z największych zalet korzystania z TikToka jest nieograniczony dostęp do darmowych klipów muzycznych i dźwięków. W aplikacji znajdziesz całą masę muzyki, którą z powodzeniem możesz wykorzystać w tworzonych przez siebie filmach. Znajdziesz tam najpopularniejsze utwory z każdego gatunku, po niszowe kawałki dostępne całkowicie za free.

Darmowe emotikony i naklejki

TikTok jest pełen naklejek emoji, które możesz śmiało wykorzystać w procesie post produkcji swoich filmików. To nie wszystko! Masz również dostęp do całej gamy filtrów i efektów upiększających, dzięki czemu możesz nagrywać bez konieczności robienia czasochłonnego makijażu. Bardzo przydatna funkcja dla mam 🙂

Darmowe i łatwe w użyciu narzędzia do edycji

W końcu masz możliwość nagrywania treści, edytowania ich, dodawania naklejek emoji i filtrów, a następnie udostępniania ich światu. Sam proces jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu będziesz w stanie szybko i łatwo tworzyć ciekawy kontent w sieci. Kreowanie filmów nigdy nie było tak proste!

Transmisje na żywo

Transmisje na żywo stały się nieodłączną częścią mediów społecznościowych. TikTok również oferuje Ci możliwość nagrywania transmisji na żywo. Znowu masz do wyboru całą paletę możliwości, takich jak chociażby filtry, aby Twoje filmy wypadły jeszcze lepiej.

Bądź najbardziej kreatywną sobą

Jeśli zawsze marzyłaś o tworzeniu filmików, TikTok jest doskonałym miejscem dla Ciebie. Możesz go z powodzeniem użyć do nagrywania filmów edukacyjnych, uwiecznienia swojego tańca, czy śpiewu, tworzenia vlogów, projektów DIY, przepisów kulinarnych, zabawnych filmików, etc. Możesz również wykorzystać bazę filmów dostępnych w aplikacji, aby zinterpretować je po swojemu i nadać tym filmom swój nietuzinkowy charakter.

Mam nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać, że TikTok jest niesamowitą platformą, na której warto być, aby promować swoją markę. Na koniec dodam tylko, że TikTok był czwartą najpopularniejszą darmową aplikacją na iPhone’a pobraną w 2019 roku z bazą 800 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Te liczby stale rosną.

Jeśli nadal Cię tam nie ma, może już czas to zmienić? Daj mi znać w komentarzu co myślisz.

Komentarze

komentarze