Aura za oknem nie zachęca do wyściubiania nosa z domu. Wręcz przeciwnie. Najchętniej zawinęłabym się w kocyk, albo założyła modną ostatnio kocyko-bluzę, z kubkiem herbaty w ręku zatraciła w czytaniu. A że czytać wprost uwielbiam, mogłabym tak w tym kocyku przezimować aż do wiosny.

W tym wpisie chciałabym Ci polecić cztery książki, które ostatnio wpadły w moje ręce i bardzo fajnie mi się je czytało. Jestem przekonana, że każda w tych czterech pozycji wniesie do Twojego życia odrobinę czegoś dobrego. Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi polecajkami na jesień.

„Imperium Lewandowska”

Zacznę od tego, że nie jestem fanką Ani Lewandowskiej. Kiedy zobaczyłam w księgarni okładkę książki „Imperium Lewandowska” Moniki Sobień-Górskiej, sięgnęłam po nią z czystej ciekawości. Na pierwszy rzut oka zdziwiła mnie liczba marek, które wykreowała Ania oraz jej ogromne zasięgi w mediach społecznościowych (po prostu nie zdawałam sobie sprawy z jej sukcesu). Chyba to przede wszystkim pchnęło mnie do zakupu książki o niej. Nie ukrywam, że w środku znalazłam o wiele więcej niż się spodziewałam (nieznane fakty z życia celebrytki, o których opowiadają znajomi, osoby z rodziny, współpracownicy, etc. to kompletnie nie moja bajka).

To co mnie urzekło, to niesamowita motywacja, jaka ogarnęła mnie do tego, aby przestrzegać zdrowego trybu życia, regularnych ćwiczeń, czy prowadzenia regularnych działań w zakresie własnej marki. Choć na co dzień jestem zdyscyplinowaną osobą, nigdy nie miałam problemu z wewnętrzną motywacją, odkąd urodziły się moje dzieci (tylko przypomnę, że jestem mamą 5-letnich bliźniaków), czasami ciężko jest mi zachować regularność w moich działaniach. Jeśli szukacie motywacyjnego kopa, z całego serducha polecam Wam książkę „Imperium Lewandowska” Moniki Sobień-Górskiej.

Imperium Lewandowska

„Gra pozorów”

Jeśli macie ochotę nieco się wyluzować, „Gra pozorów” Katarzyny Gacek, to może być idealna propozycja dla Was. Podobnie jak Agata Christie (jej fani będą wiedzieli o co chodzi), Monika Bułat – autorka bestsellerowych kryminałów nagle zapada się pod ziemię. Wszyscy zastanawiają się co się z nią stało. Została porwana? Zamordowana? A może to zwykły chwyt marketingowy? W końcu niebawem ma się ukazać jej nowa książka. Fani w mediach społecznościowych szaleją. Jej agentka nie ma innego wyboru jak zlecić zadanie odnalezienia swojej najważniejszej klientki kobiecej Agencji Detektywistycznej Czajka.

Wtedy na scenę wchodzą one, całe na biało: Gaja – rozwiedziona właścicielka Agencji Detektywistycznej, Klara – przebojowa rudowłosa modelka i Matylda –  sprytna urzędniczka. Lekka i przyjemna lektura. Jeśli macie ochotę na małą odskocznię od książek biznesowych lub ciężkich kryminałów, jestem przekonana, że ta pozycja sprawdzi się znakomicie.

Gra pozorów

„Kierunek: offline”

„Kierunek: offline. Jak znaleźć cyfrową równowagę i zrozumieć e-dzieciństwo twojego dziecka” Agnieszki Krzyżanowskiej to książka dla osób, które czują, że smartfon momentami zbyt mocno zawładnął ich światem. Jesteśmy uzależnieni od telefonów, mediów społecznościowych, bycia online – to fakt! Skoro my – dorośli – mamy taki problem z odłożeniem telefonu na półkę, co mają powiedzieć nasze dzieci? Książka Agnieszki Krzyżanowskiej to również pozycja dla osób chcących zrozumieć cyfrowe dzieciństwo swojego dziecka oraz zastanawiających się co zrobić, aby uniknąć wychowywania dziecka z nosem w tablecie od świtu do zmierzchu. Gorąco polecam!

 

Kierunek offline

„Hello World”

„Hello World” Hanny Fry, to ostatnia polecajka na dzisiaj. Autorka wprowadza nas w świat, w którym o ludzkich losach coraz częściej decydują maszyny. Nieustannie słyszymy o inteligentnych wieżowcach, inteligentnych miastach, inteligentnym transporcie i projektowaniu. Urządzenia wokół nas mają być smart: telefon, samochód, zegarek, dom, również lodówka. Mają podpowiadać, zgadywać nasze potrzeby, wyręczać w każdym zadaniu.

Czy wkrótce komputerowe programy i sztuczna inteligencja będą podejmować większość decyzji za nas? Czy będą decydować o naszym zdrowiu, edukacji i zarządzać naszym czasem? Jak wejść z nimi w możliwie najlepszą symbiozę? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w „Hello World”.

hello world

Mam nadzieję, że książki, które Ci zaproponowałam, przypadną Ci do gustu. Czekam na Twoje komentarze tutaj oraz w moich mediach społecznościowych. Zapraszam Cię również do sprawdzenia innych książek, które polecam w kategorii Świat książki. Do napisania 🙂

Komentarze

komentarze